TÜBİTAK BİGG 1812 – Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı 2024/2 Çağrısı Açıldı! Yönetim Yönetim 27 Mayıs 2024

TÜBİTAK BİGG 1812 – Yatırım Tabanlı Girişimcilik Destek Programı 2024/2 Çağrısı Açıldı!

Türkiye’nin ilk yatırım tabanlı girişimcilik destek programı olan TÜBİTAK BİGG 1812 ile girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için TÜBİTAK BİGG Fonundan %3 hisse karşılığında 900.000 TL yatırım ile büyük destek veriliyor.

Teknopark İzmir, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Vestel Elektronik ortaklığında yürütülen BiGG.Assist Programı, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin katma değeri yüksek girişimlere dönüşmesi için “girişimcilerin, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini” eğitim ve mentorluk hizmetleriyle destekliyor.

BAŞVURU KOŞULLARI

Programa ön başvuru tarihi* itibariyle üniversitelerin herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenciler ve yine ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişiler, aşağıdaki şatları taşıması durumunda başvurularını yapabilecekler:

📍Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,

📍Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

* Ön başvuru tarihi; iş fikrinin Uygulayıcı Kuruluş tarafından eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.

BAŞVURU TARİHİ

İş fikrinizin yatırım alarak desteklenmesi ve geleceğin başarılı girişimcileri arasında yer alabilmek için son başvuru tarihi 01 Haziran 2024 tarihine kadar alınacaktır.

Yorum yazın
E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *