WE4GAME Oyun Hızlandırma Programı root 26 Nisan 2022

WE4GAME Oyun Kuluçka, İzmir ve çevresindeki oyun geliştiricileri bir araya getirerek oyun ekosistemi yaratmayı, oyun girişimciliğini teşvik ederek teknoloji tabanlı firmaların kurulmasını ve sektöre nitelikli iş gücü yetişmesini sağlamayı amaçlayan bir programdır.

6

Ay eğitim ve mentorluk süreci
Programın Amacı

Oyun geliştiricileri bir araya getirerek oyun ekosistemi yaratmak,

 • Oyun girişimciliğini teşvik ederek teknoloji tabanlı firmaların kurulmasını sağlamak
 • Oyun sektörüne nitelikli iş gücü yetişmesini sağlamak,
 • Oyun alanında yenilikçi ve ticarileşme potansiyeli olan girişimlere ihtiyaç duyabilecekleri altyapı ve üstyapı hizmetlerini vermek.

PROGRAMIN HEDEFİ

İzmir ve çevresinde teknoloji tabanlı oyun girişimcilerinin 360 derece ihtiyaçlarını karşılayan, oyun sektöründeki tüm aktörlerin bir araya geldiği bir çekim merkezi oluşturmak.

Sunulan İmkanlar
sunulan imkanlar
Yayıncılara Erişim

Geliştirilen oyunların, oyun pazarına sunulması için ihtiyaç duyulan yayıncılara ulaşma ve bu yayıncılarla yürütülecek ilişkiler konusunda ekiplere destek olunmaktadır.

Yatırımcılarla Buluşma

Oyun sektörünün dev firmaları ve oyun sektörüne ilgi duyan yatırımcılarla buluşma imkanı sunulmaktadır.

İnternet Altyapısı

Ön Kuluçka Merkezinde girişimcilere sürekli olarak ücretsiz internet sağlanmaktadır.

Programın Süresi

Programın eğitim ve mentorluk süreci yaklaşık 6 ay sürmekle beraber; ekipler ön kuluçkada onlara tanımlanan çalışma alanından toplamda 1 yıl süreyle faydalanabilmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Mentorluk

Eğitimlere paralel olarak ekiplere verilen projeler üzerinden oyun geliştirme mentorluğu verilmektedir. Ayrıca şirketleşme ve ticarileştirme konusunda katılımcılara iş geliştirme mentorluğu da yapılmaktadır

MODERNIZED REDESIGN
Ekip Oluşturma

Programa ekip olarak yapılan başvurular öncelikli olarak tercih edilmektedir. Bununla beraber, oyun sektörüne ilgi duyan ve oyun geliştirme konusunda yetenek ve bilgi birikimine sahip kişilerin ihtiyaç duyması halinde var olan ekiplerle eşleştirilmesine veya yeni ekiplerin kurulmasına da destek verilmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Çalışma Alanı

Ekiplere Classboom Ön Kuluçka Merkezinde bulunan ortak çalışma alanında yer tahsisi yapılmaktadır. Burada girişimciler kendilerine verilen çalışma masası, toplantı salonu, mutfak ve dinlenme alanlarından 7/24 faydalanabilmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Verilen Eğitimler
 • Oyun Tasarımı, Oyun Geliştirme, Oyun Yayıncıları, 3B Tasarım ve Oyun Trendlerinin Araştırılması gibi başlıklarda oyun geliştirmeye yönelik teknik eğitimler deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir.
 • Bu eğitimlere ek olarak girişimcilik alanındaki yetkinlikleri artırmak için girişimcilik 101, iş modeli oluşturma, pazarlamaya giriş, temel muhasebe ve şirket kurma süreçleri ve etkili sunum teknikleri eğitimleri verilmektedir.   
 • Bunun dışında yapılan işbirliği sayesinde program katılımcıları Game Factory Akademi’nin oyun alanındaki zengin eğitim portalına erişim hakkı elde etmektedir.

Programın eğitim ve mentorluk süreci yaklaşık 6 ay sürmekle beraber; ekipler ön kuluçkada onlara tanımlanan çalışma alanından toplamda 1 yıl süreyle faydalanabilmektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir ?
Oyun fikri olan ve fikrini geliştirerek deneyim kazanmak isteyen, alanında uzman kişilerin mentorluğuna ve desteğine ihtiyaç duyan tüm girişimci adayları programa başvuru yapabilmektedir. Ekip başvuruları öncelikli olup, bireysel başvuru yapmak da mümkündür.
Süreç
Yapılan başvurular program yürütücüsü ekip tarafından yazılı ve sözlü olarak değerlendirilmektedir. Programa uygun bulunan adaylarla yapılan oryantasyon sonrasında online olarak eğitim ve mentorluk süreci başlamaktadır. Program sonunda oyunları belirli bir aşamaya gelişmiş ekipler yatırımcı karşısında oyunlarını sunma ve yayıncılarla anlaşma yapma imkanı bulmaktadır. Şirket kurmak isteyen ekiplere Classboom Kuluçka Merkezi’nde ofis imkanı sunulmaktadır.
 • Truenorth Web Logos
 • Potato Oslands Branding
 • Bill Gardner Graphics
 • Daimler Financial Branding
 • Love Fashion Graphics
 • The Aparthotel Logos
 • Mass Productions Graphics
 • Cortifiel Look Graphics
WE4GAME Oyun Kuluçka programı; oyun geliştiren veya oyun sektörüne ilgi duyan kişileri ve ekipleri bir araya getiren, onları oyun geliştirme ve girişimcilik sürecinde verdiği hizmetlerle destekleyen bir programdır.

Peki, bu program size neler mi kazandıracak?

Yayıncılara erişim, ekip oluşturma ve eğitimlerden faydalanma 100%
Demoday’de yatırım bulma imkanı 100%
Oyun sektörünün devleri ile iş birliği 100%
game together