Ön Kuluçka Hızlandırma Programı root 26 Nisan 2022

Program teknoloji tabanlı, inovatif ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikri olan ancak henüz şirketleşmemiş girişimci adaylarının iş fikirlerinin ticarileşebilir nitelikli iş modeline dönüşmesini sağlamak hedefiyle katma değerli hizmetler sunmaktır.

6

Ay eğitim ve mentorluk süreci
Programın Amacı

Programın amacı, programın hedefi kitlesinde yer alan teknoloji tabanlı, inovatif ve ticarileşme potansiyeli yüksek iş fikri olan ancak henüz şirketleşmemiş girişimci adaylarının iş fikirlerinin müşteri ve pazar doğrulama yaparak ticarileşebilir nitelikli iş modeline dönüşmesini sağlamak hedefiyle katma değerli hizmetler sunmaktır.

Türkiye’nin kalkınma ajansı destekli ilk güdümlü projesi olan Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi bünyesinde 2016 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Classboom Ön Kuluçka Hızlandırma Programı, girişimcileri en kırılgan oldukları fikir aşamasından şirketleşmeye kadarki süreçte nitelikli alt ve üst yapı imkanları ile desteklemektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir ?
Programa, Teknogirişim Akademisi mezunları, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademisyenler ve sektör deneyimi olan Ar-Ge firmalarının beyaz yaka çalışanları başvurabilmektedir.
Süreç
Programa yapılan başvurular değerlendirme komitesi tarafından değerlendirmeye alınacak ve dönem kontenjanına göre program katılımcıları belirlenmektedir. Program katılımcıları eğitim ve mentorluk sürecini tamamlayacaktır. Programa devam zorunlu olacaktır. Program sonunda yapılacak jüriyi geçenler talep etmeleri halinde Kuluçka Merkezinde şirketleşecek ve Classboom Kuluçka Programı’na başvuru yapma hakkı elde edecektir. Eğitim ve mentorluk süreçlerinin çoğunluğu online olarak yürütülmektedir.
Sunulan İmkanlar
sunulan imkanlar
MODERNIZED REDESIGN
Eğitim

Ön kuluçka programı kapsamında girişimci adaylarının iş fikirlerini müşteri ve pazar doğrulama yaparak ticarileşebilir iş modeline çevirmesini sağlamaktır. Bu kapsamda Girişimciliğin Temelleri, Şirket Kurulumu ve Finansal Okuryazarlık, Müşteri Doğrulama ve İş Modeli Kanvası Eğitimi, Proje Yönetimi, Patent Ön Araştırma, Sunum Teknikleri, Müşteri Segmentleri ve Değer Önerisi Tasarımı Eğitimi, Pazar ve Rakip Analizi ve Fiyatlandırma Eğitimi, Ürün Pazar Uyumu ve MVP Oluşturma eğitimlerinin yanı sıra nitelikli mentorlar ile girişimciler birebir görüşmeler yapmaktadır.

MODERNIZED REDESIGN
Mentorluk

Eğitimlere paralel olarak gerçekleştirilen mentorluk görüşmelerinde girişimci adaylarının ölçeklenebilir iş modellerini yaratmaları, satışa hazır prototip oluşturmaları ve böylece iş fikirlerini ticarileştimeleri sağlanacaktır.

MODERNIZED REDESIGN
Ar-Ge Fonu

Prototipini geliştirmeye ihtiyaç duyan girişimler Teknopark İzmir Prototip Atölyesinden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir. Prototip geliştirme sürecinde sarf malzeme ve/veya teknik ekipmana ihtiyaç duyan girişimler kuluçka yönetimine yapacakları başvurunun değerlendirilmesiyle Ar-Ge Fonundan faydalanabilmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Ofis İmkanları

Programa kabul edilen girişimler, Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi bünyesindeki ön kuluçka merkezinde 900 metrekarelik bir alanda bulunan paylaşımlı ofislerde sözleşme süresince kullanabilecektir. Burada girişimci adayları ortak çalışma alanı, masa, sandalye, kilitli dolap, İnternet, toplantı salonu, mutfak, teknik atölye ve dinlenme alanlarından 7/24 ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Teknik Atölye

Classboom bünyesinde bulunan teknik atölye ile girişimcilerin ürünlerini prototiplemeleri için 3 boyutlu yazıcılar, elektronik devre üretiminde kullanılan cihazlar bulunmaktadır. Girişimciler, atölye imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Networking

Classboom ön kuluçka programı, sunduğu nitelikli altyapı ve katma değerli hizmetlerinin yanı sıra, yatırımcı girişimci buluşmaları, networking, sosyal etkinlikler düzenlenmekte, ulusal ve uluslararası çapta etkinliklere katılımlar ve daha nice hizmetler olarak girişimcilere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

  • Truenorth Web Logos
  • Potato Oslands Branding
  • Bill Gardner Graphics
  • Daimler Financial Branding
  • Love Fashion Graphics
  • The Aparthotel Logos
  • Mass Productions Graphics
  • Cortifiel Look Graphics
Classboom Ön Kuluçka Programı, girişimcileri en kırılgan oldukları ilk fikir aşamasından ticarileşmeye uzanan sürece kadar nitelikli alt ve üst yapı imkanlarıyla destekleyen bir oluşumdur.

Peki, bu program size neler mi kazandıracak?

Yatırımcı-Girişimci buluşmaları ile networking oluştur 100%
Ar-Ge Fonundan faydalanabilme şansı 100%
Paylaşımlı ofisleri kullanabilme 100%
start together