BİGG.ASSIST root 26 Nisan 2022

BİGG.Assist, girişimciliğin özendirilmesini, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulmasını amaçlayan, ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencilerine ve mezunlarına yönelik bir programdır.

1512

Bireysel Genç Girişim (BiGG)
Programın Amacı

Programın temel amacı Teknopark İzmir girişimcilik ve inovasyon ekosisteminde kuluçka firmalarının sürdürülebilirliklerini ve büyümelerini sağlamaktır.

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BiGG) Girişimcilik Destek Programının amacı, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek girişimlere dönüştürülmeleri için, girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir ?
Programa ön başvuru tarihi* itibariyle üniversitelerin;
• Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,
• Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi,

Aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde Programa başvurabilecektir;
• Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
• Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

*Ön başvuru tarihi; iş fikrinin Uygulayıcı Kuruluş tarafından eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.
Süreç
Programa yapılan başvurular ön değerlendirmenin ardından yoğun bir eğitim ve mentorluk hizmetlerini içeren hızlandırıcı programına kabul edilmektedir. Bu hızlandırıcı kapsamında başvuru yapan girişimci adaylarına ait iş fikirleri nitelikli iş planlarına dönüşmektedir. Program sonunda girişimci adaylarının iş planlarının TÜBİTAK’a iletilmesi ve destek alarak şirketleşmesi hedeflenmektedir.
Sunulan İmkanlar
sunulan imkanlar
MODERNIZED REDESIGN
Eğitim

BİGG.Assist programı kapsamında girişimci adaylarına temel girişimcilik eğitimleri, iş modelleme, yalın girişim, müşteri doğrulama, iş planı hazırlama, pazar araştırması eğitimlerinin yanı sıra farklı konularda girişimci adayları ile birebir mentorluk görüşmeleri düzenlenmektedir.

MODERNIZED REDESIGN
Mentorluk

Eğitimlere paralel olarak gerçekleştirilen mentorluk görüşmelerinde girişimci adaylarının ölçeklenebilir iş modellerini yaratmaları, satışa hazır prototip oluşturmaları ve böylece iş fikirlerini ticarileştirmeleri sağlanacaktır. 

  • Truenorth Web Logos
  • Potato Oslands Branding
  • Bill Gardner Graphics
  • Daimler Financial Branding
  • Love Fashion Graphics
  • The Aparthotel Logos
  • Mass Productions Graphics
  • Cortifiel Look Graphics
BİGG.Assist, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek girişimlere dönüştürülmeleri için, girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektedir.

Peki, bu program size neler mi kazandıracak?

Temel girişimcilik, iş modelleme, yalın girişim eğitimleri 100%
Müşteri doğrulama, iş planı hazırlama eğitimleri 100%
Pazar araştırması eğitimleri 100%