ACCELERATE İZMİR DEMO DAY GERÇEKLEŞTİRİLDİ Yönetim Yönetim 23 Haziran 2022

ACCELERATE İZMİR DEMO DAY GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İzmir NIC kapsamında yürüttülen Accelerate İzmir ile büyümeye ve İzmirden dünyaya açılmaya hazır 1. Dönem firmalarımızın sahne aldığı Accelerate İzmir Demo Day etkinliği İnovasyon Merkez’inde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmalarını İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü ve Teknopark İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Baran ile Teknopark İzmir Genel Müdürü ve İzmir NIC Üst Yöneticisi Prof. Dr. Metin Tanoğlu yaptı.

Açılış konuşmaları ardından, İzmir NIC Teknik Destek Ekibi Takım Lideri David Tee ve Proje Koordinatörü Miray Şanlı tarafından, “İzmir NIC Proje ve Accelerate İzmir Etki ve Sonuçları” başlıklı bir sunum yapılarak, programın 1. dönem sonuçlarını aktarıldı.

Accelerate İzmir Demo Day etkinliğinin anahtar konuşmacısı Litum Technologies CEO’su Özgür Ülkü, deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken, devamında düzenlenen panelde Accelerate İzmir 1. dönem katılımcı firmaları, programdaki deneyimlerini aktardı.

21 firmanın, DemoDay etkinliğinde gerçekleştirdiği sunumlar,  katılımcılar tarafından kullanılan oylarla değerlendirildi.

Yapılan oylama ile

En Dikkat Çekici Teknoloji: MTR Bilişim

En İyi Sunum: Ne Ekersen Onu Biçersin

En Yüksek Büyüme Potansiyeli: Robot.Alp olarak belirlendi.

Accelerate İzmir Programımızda yer alan tüm firmalarımızı ve kazanan firmalarımızı bir kez daha tebrik ediyoruz.