TEKNOGİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI root 27 Nisan 2022

TEKNOGİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Teknopark İzmir tarafından düzenlenen TeknoGirişimcilik Akademisi bu yılın ilk çağrısına başvuran girişimci adaylarının katılımıyla başladı.

İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen yeni dönem açılışına İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü ve Teknopark İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Baran, Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu, girişimci adayları ve Teknopark İzmir çalışanları katıldı. Dönemin açılış dersi Rektör Baran tarafından verildi.

Girişimcilik Ekosistemine Yönelik Bütüncül Hizmetler

İki gün boyunca sürecek TeknoGirişimcilik Akademisi’nde girişimci adayları; iş modeli ve iş planı, girişimcilik fon kaynakları ve uluslararası fon kaynakları, fikri sınai mülkiyet hakları, sunum teknikleri eğitimi ve teknoparkta şirketleşme konularında eğitimler alacak. Başarılı olanlar ise bir üst adıma geçerek, ClassBoom Ön Kuluçka Hızlandırma Programı’na dahil olacak. Yılda iki dönem olarak düzenlenecek TeknoGirişimcilik Akademisi, girişimciliğe ilgi duyan herkesin katılımına açık olacak.

ClassBoom içinde yer alan ‘Ön Kuluçka Hızlandırma Programı’ ve ‘Kuluçka Hızlandırma Programları’na ise belli bir yetkinliği kazanmış girişimciler direkt başvuru yapabiliyor.

Teknopark İzmir’in ClassBoom markasıyla girişimcilik ekosistemine yönelik sürdürdüğü bütüncül hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için www.teknoparkizmir.com.tr adresi ziyaret edilebilir.